Klimatizacie-lg.sk

Novinky

Oficiálny distribútor klimatizačných a chladiarenských technológií HITACHI

Spoločnosť Q - ELEKTRIK Slovakia s.r.o. sa stala oficiálnym distribútorom klimatizačných a chladiarenských technológií svetoznámeho japonského výrobcu HITACHI.

Čítať ďalej...

Tepelné čerpadlo Therma V – ovládání přes Internet

Společnost LG Electronics, ve spolupráci se firmou Tronic Control, vytvořila ovládání tepelného čerpadla přes Internet. Již delší dobu si uživatelé žádají spolehlivé, jednoduché a cenově dostupné zařízení, které by vzdáleně zobrazovalo funkce na ovladači.

Čítať ďalej...

Důležité informace ohledně energetických hodnot

V CENÍKU 2016 došlo k umazání energetických tříd klimatizačních jednotek. Správné info najdete v jednotlivých katalozích LG a CARRIER. Děkujeme za pochopení.

Čítať ďalej...

Kompletné riešenie klimatizácie pre dom aj firmu - to je kanálová klimatizácia

Pokud hledáte kompletní řešení klimatizace firmy, restaurace, hotelu, nebo třeba koncertního sálu či Vašeho domu, je pro Vás řešením právě kanálová klimatizace. Kanálová jednotka je skrytá ve stropě a je vhodná v místech, kde je vyžadována sdružená nebo individuální klimatizace. 

Tichá prevádzka a ľahká údržba

 

Výhodou použitia nového inovačného dizajnu pre ventilátor a systém krytov je nízka hladina hluku, nízka hmotnosť a jednoduchá údržba. Tento výrobok zaručuje nízku hladinu hluku a malé výdavky na údržbu. Plastový ventilátor a kryt skonštruované pre:

 

 • nízká hlučnosť
 • znížená hmotnosť
 • ľahká údržba s oddeleným krytom

 

 

Schéma potrubí kanálové klimatizace

 

Centráleí ovládanie (príslušenstvo)

Celkový popis funkcie:

Jednotky LG sú vybavené modernými ovládacími funkciami. Vezmite si napr centrálne ovládanie. Centrálne ovládanie je určené pre komerčné inštalácie, kde je inštalovaných viac klimatizačných jednotiek. Môžete ovládať alebo analyzovať závady až u 128 klimatizačných jednotiek (pomocou 8 oddelených riadiacich jednotiek) individuálne alebo všetky naraz.

 

Schéma centrálního ovládání kanálové klimatizace

 

E.S.P: Externý statický tlak

Objem vzduchu a hluk zostávajú vždy na požadovanej úrovni bez ohľadu na zmenu ESP. Pomocou tejto technológie môžete:

 

 • Optimalizovať inštaláciu potrubia
 • Udržovať výkon a hladinu hluku na požadovanej úrovni
 • Zredukovať počet modelov

 

Technológia fázovo riadeného motora prináša osobám, ktoré si túto jednotku inštalujú, finančnú úsporu. Požadovaný objem vzduchu sa získava nastavením fázy motora počas inštalácie výrobku, čo robí systém potrubia flexibilným. ESP je možné riadiť lineárne v rozmedzí 0 až 8 ~ 10mmAq.

Graf externího statického tlaku kanálových jednotek klimatizace

 

Nízka hlučnosť

Vďaka optimálnym parametrom priameho riadenia motora ventilátora sa jednotky LG vyznačujú najnižšou možnou úrovňou hluku a vibrácií čo ďalej prispieva k tichému a príjemnému prostrediu.

Variabilita v inštalácií (konvertibilné prúdenie)

V závislosti na inštaláciu jednotky a charakteru miestnosti je možné prispôsobiť prúdenie vzduchu na vertikálne alebo na horizontálne.

Variabilita v inštalácií (ESP riadenie)

Objem vzduchu a hluk zostávajú vždy na požadovanej úrovni bez ohľadu na zmenu ESP. Množstvo vzduchu je kontrolované LCD drôtovým ovládačom.

Vysoká účinnosť

Vďaka technologickým zmenám a optimálnym parametrom jednotky bolo dosiahnuté vysokej účinnosti a nízkej hlučnosti.

 

 • vysoká účinnosť, nízká hlučnosť, nízký príkon, svieží vzduch
 • s inštaláciou invertného motora ventilátora
 • množstvo vzduchu je kontrolované LCD káblovým ovládačom(0~20mmAq)

 

Zónový ovladač (príslušenstvo)

Toto zariadenie sa môže používať na ovládanie prevádzky klimatizačnej jednotky, pričom každá zóna (max. 4 zóny) má svoj vlastný termostat a motorovú klapku. Odborná firma pôsobiaca v odbore vzduchových klimatizácií vám poradí, či potrebujete vo svojom byte alebo kancelárii inštaláciu VAV (variabilný objem vzduchu) a poskytne vám cenovú ponuku na inštaláciu (vrátane dodávky termostatov a motorových klapiek).

Čerpadlo kondenzátora s vysokou dopravnou výškou(príslušenstvo)

Pomocné výstupné čerpadlo automaticky vypúšťa kondenzovanú vodu z vnútornej jednotky. Štandardne je možné inštalovať čerpadlo s výškou 700mm, čím získate ideálne riešenie pre dokonalý odvod kondenzátu.

 

Čerpadlo kondenzátoru

 

Týždenný program

V prípade potreby môže operátor naprogramovať Zap. / Vyp. jednotky na dobu jedného týždňa.

Diaľkový LCD ovládač pripojený káblom

 

 • 24 hodinový časovač pre Zap./Vyp. jednotky s časovým intervalom 1 hodina
 • Režim TEST
 • Funkcia Samočinnej diagnostiky
 • 3stupňová voľba rýchlosti ventilátora
 • Indikátor prevádzky
 • Zobrazenie teploty v miestnosti
 • Hrúbka len 20mm

 

Ovládanie dvoma termistormi

Dvojité termistorové riadenie reguluje rozdiel medzi vnútornou teplotou a teplotou vzduchu distribuovaného jednotkou s cieľom zabezpečiť rovnomernú vnútornú teplotu. Toho sa dosahuje zmeraním dvoch teplôt - jednej v miestnosti a druhej u vypusteného vzduchu z jednotky. Hodnoty odčítané zo senzorov sú spracované tak, aby bola zaistená optimálna vnútorná teplota.

Dlhé potrubie s velkým prevýšením

Klimatizačné jednotky LG (kazetové i kanálové) možno použiť pre veľké vzdialenosti (max. 50m) a veľké výškové rozdiely (30m).

ESF EU Červena podpora Program OPPI